soczewki kontaktowe

Wiele osób na całym świecie cierpi z powodu różnego rodzaju wad wzroku. Krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm to dolegliwości, przez które najczęściej decydujemy się na wizytę u okulisty. Badanie i konsultacja prowadzą najczęściej do wyboru skutecznej metody korekty wad wzroku. I wtedy pojawia się dylemat: co wybrać — okulary czy soczewki? Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Co lepiej nosić? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą ci podjąć właściwą decyzję.

Jakie są wady i zalety okularów?

Okulary to bardzo powszechna i popularna metoda korekcji wzroku. Jest to dobry wybór dla osób, które nie uprawiają aktywności fizycznej i nie przeszkadza im ograniczone przez oprawki pole widzenia. Jeżeli traktujesz okulary jako istotny element swojej stylizacji i zależy ci na kreowaniu swojego wizerunku w środowisku, w którym pracujesz, na pewno z nich nie zrezygnujesz. Dzięki modnym, stylowym oprawkom możesz poczuć się pewnie i profesjonalnie. Jednakże noszenie okularów ma także swoje wady. Do najbardziej uciążliwych należy parowanie szkieł w pomieszczeniach i zachlapanie ich podczas deszczu, co powoduje nieestetyczne smugi i zamazuje pole widzenia. Aby uniknąć dyskomfortu, musisz stale mieć przy sobie chusteczkę do czyszczenia szkieł.

Soczewki kontaktowe — dlaczego warto?

Wybór szkieł kontaktowych jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, prowadzących aktywny styl życia. Wiele dyscyplin sportowych i treningi na siłowni wymagają często bardzo dynamicznych ruchów. W takich sytuacjach soczewki są idealne, ponieważ nie spadają z nosa — tak, jak okulary — i nie ograniczają pola widzenia. Noszenie soczewek jest komfortowe o każdej porze roku. Latem zapewniają ładną, równomierną opaleniznę, gdyż na twarzy nie odciskają się oprawki, zaś zimą nie ma problemu z parowaniem, smugami i zaciekami. Szkła korekcyjne są znakomitym wyborem dla wszystkich osób, które nie lubią okularów, a cenią sobie wysoki komfort swojego życia.

Co lepiej nosić — okulary czy soczewki?

Wybór metody korekcji wzroku zawsze zależy od konkretnej osoby i prowadzonego przez nią stylu życia. Jeżeli traktujesz okulary jako modny element stylizacyjny i nie lubisz aktywności fizycznej, z pewnością je wybierzesz. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę w każdej sytuacji swojego życia, np. na wakacjach czy podczas uprawiania sportów, to lepszym rozwiązaniem będą soczewki kontaktowe. Wybierając je, nie musisz tracić pieniędzy i kupować dodatkowych, korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Dużym plusem szkieł kontaktowych jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym, ponieważ zatrzymują one ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA. Pod warunkiem, że zakupisz produkty marki ACUVUE.

Okulary czy soczewki? Wybór powinien być oczywisty. Lepiej jest nosić szkła kontaktowe. Najlepsze produkty znajdziesz na stronie marki acuvue.pl. Soczewki te wyróżniają się znakomitą jakością wykonania, są ultracienkie i zapewniają oczom odpowiedni poziom nawilżenia. Szeroki wybór szkieł korekcyjnych pozwala na wybór najbardziej odpowiedniego modelu do Twojej wady wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here