Książki

Dla osoby, która lubi czytać książki, nie ma lepszego prezentu niż kolejna pozycja wydawnicza. Dlatego, gdy szukamy upominku z okazji urodzin, imienin lub Świąt, zawsze warto przejrzeć ofertę zaufanej księgarni internetowej. Jeśli obdarowanym ma być mężczyzna, zaleca się rozpoczęcie wyszukiwania w takich działach tematycznych, jak: biografie, podróże, thrillery i sensacje.

Książki biograficzne

Książki biograficzne to zazwyczaj nie tylko opowieści o losach danej postaci, ale także ciekawe przedstawienie tła historycznego czasów, w których żyły. To właśnie dlatego wielu panów sięga po biografie. Można przy nich miło spędzić czas i jeszcze się czegoś ciekawego dowiedzieć. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze odsłony tego typu publikacji. W opcji są, między innymi: biografie muzyków, polityków, sportowców, ludzi kina i teatru. Ich tematem są zarówno losy i doświadczenia osób ze świata współczesnego, jak i postacie historyczne.

Z całą pewnością godne polecenia są biografie takich Polaków, jak: Iga Cembrzyńska, Jerzy Hoffmann, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Penderecki, Lech Wałęsa, Roman Polański, Joanna Jędrzejczyk oraz postaci zagranicznych (na przykład: Charles de Gaulle, Agatha Christie, Elvis Presley, John Lennon, Milton Friedman, Matka Teresa z Kalkuty, Jimmy Page, David Bowie, Królowa Elżbieta II, Rasputin, Lenin, Marilyn Monroe).

Książki biograficzne często pozwalają nam na spojrzenie na daną osobę z innej strony. Wyjawiają nam jej tajemnice. Tłumaczą motywy jej działania i podejmowanych decyzji, wskazują, co było ich inspiracją, opowiadają o życiu rodzinnym i problemach z nim związanych. Takie powieści są niezwykle inspirujące. Dostarczają wiedzę, która pozwala na niepopełnianie cudzych błędów lub odwrotnie, dają przysłowiowego kopa do działania.

Książki podróżnicze

Kolejną grupę książek, które nadają się do wręczenia jako prezent, stanowią książki podróżnicze. Wśród nich znaleźć można, między innymi: przewodniki, plany miast, atlasy samochodowe i turystyczne. Warto zastanowić się, czy obdarowana osoba lubuje się w geografii naszego kraju, czy może Europy albo uwielbia odleglejsze kierunki. Książki podróżnicze pozwalają na właściwe przygotowanie się do podróży lub po prostu informują nas o tym, jak wygląda życie w innych miejscach.

Bardzo ciekawe są także książki, które zostały napisane przez podróżników. Godnymi polecenia tego typu publikacjami są, na przykład „Donikąd. Podróże na skraj Rosji” Michała Milczarka, „Podróże z filozofią w tle” Michała Hellera czy „Podróże nieudacznika” Dariusza J. Gwiazdowicza. Wszystkie wymienione pozycje gwarantują świetnie spędzony czas.

Kryminały, thrillery i sensacje

Thrillery i kryminały należą do publikacji, które cieszą się największą popularnością. Ich czytanie dostarcza nam szczyptę emocji. Co ciekawe, dobre kryminały są pisane zarówno przez polskich, jak i zagranicznych autorów. Bardzo dobre recenzje otrzymuje chociażby Remigiusz Mróz, który ma na swoim koncie kilka ciekawych serii książek (niektóre doczekały się ekranizacji). Dobrym pomysłem jest także sprezentowanie książek takich znanych na całym świecie autorów, jak: Stephen King lub Harlan Coben.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here