Jak pozbyć się much z naszego domu?

0
725

W okresie wiosennym, kiedy zaczynają wzrastać temperatury pojawiają się także muchy, które są jednymi z najbardziej irytujących owadów.

Muchy to owady które posiadają dobry bardzo dobry wzrok, szeroki kąt widzenia, rejestrują obraz 300 klatek na sekundę. Najczęściej żywią się produktami spożywczymi, odpadami, dlatego też często możemy spotkać je w kuchni.

Muchołapka i lep na muchy to doskonały pomysł na pozbycie się owadów

Oczywiście są to owady które preferują ciepło, dlatego też często znajdziemy je w domu, dodatkowo mogą one wyczuć pożywienie z odległości nawet do 500 metrów. Często aby się ich pozbyć stosujemy lep na muchy, jednak nie zawsze jest są skuteczne, nie zawsze muchy chcą na nim siadać. Dlatego też można wykorzystać muchołapkę czyli tak zwaną packę wykonaną najczęściej z tworzywa sztucznego która pozwoli łatwo dosięgnąć wysokie miejsca przykładowo na meblach. Najczęściej są to muchołapki o długości od 40 do 50 cm, mogą posiadać różne rękojeści oraz końcówki które będą pozwalały na sięganie dość daleko, także do sufitu. Niekiedy muchy siadają także na naszych żyrandolach czy też kinkietach, dlatego też muchołapka z pewnością będzie dobrym pomysłem. Warto zwrócić uwagę iż mucha posiada bardzo dobry wzrok, może także szybko odlecieć, dlatego też muchołapka jako swoiste przedłużenie naszej ręki bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku tych owadów. Oczywiście za ich pomocą możemy zrobić tak że inne owady, wyłapać komary czy też inne owady która wlecą do naszego mieszkania. Należy pamiętać iż mucha domowa może być roznosicielem różnych chorób, dlatego też powinniśmy się ich pozbywać. Oczywiście najlepszym pomysłem będzie zainstalowanie moskitiery która uniemożliwia owadom wlatywanie do środka. Muchy składają dość dużą ilość jaj ponad 100 sztuk, zazwyczaj żyją od dwóch tygodni do miesiąca, szybko się rozmnażają dlatego też muchy które znajdą się w naszej kuchni mogą sprawić iż nagle pojawi się bardzo wiele osobników, dlatego warto skutecznie z nimi walczyć, możemy wykorzystać lep na muchy, muchołapka tak aby wyłapać te irytujące owady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here