jaki tablet 10 cali

Obecne czasy w których żyjemy nakładają na nas coraz większe wymagania. Z roku na rok pracujemy coraz więcej i otrzymujemy za naszą pracę coraz większe pieniądze, często dzięki temu że wykonywana przez nas praca jest coraz lepsza i zaczyna robić się specjalistyczna – to co robimy, robimy w danej branży najlepiej i dzięki temu każdy chce żebyśmy to właśnie my zrobili dane zlecenie czy pracę.

Niestety wszystko ma swoje wady i zalety. W przypadku takiej sytuacji oczywiście, że będziemy zarabiać więcej, a nasze warunki i komfort w pracy będą pewnie wyższe, ale nie należy zapominać o tym, że będziemy jednocześnie pracować nie 40 godzin tygodniowo, ale 50 godzin tygodniowo, a nierzadko nawet i więcej.

Bardzo często będziemy też pracować nie tylko w naszym miejscu pracy (na przykład biurze lub gabinecie), ale również (a w ostatnich czasach przede wszystkim) zdalnie poza miejscem pracy – w domu, w kawiarni, w restauracji, autobusie, pociągu czy też nawet siedząc z laptopem na kolanach na ławce w parku.

Te coraz większe wymagania i konieczność pracowania również poza miejscem naszej pracy sprawiły, że potrzebujemy urządzeń które nam tę pracę zdalną w każdym miejscu umożliwią.

Pierwszym urządzeniem, które przychodzi do głowy, to zapewne telefon komórkowy lub żeby być dokładnym – smartfon. Te małe multimedialne kombajny zadebiutowały na rynku w 2007 roku i od tamtego czasu niemal całkowicie zrewolucjonizowały nasze życie, ale również nasz sposób komunikacji oraz pracy. Od teraz dzięki smartfonowi możemy częściowo pracować również poza miejscem pracy. Możemy na przykład odbierać i wysyłać e-maile za pomocą naszego smartfonu i możemy to robić nie tylko leżąc na kanapie w domu czy też jadąc pociągiem lub autobusem, ale nawet idąc ulicą ze smartfonem trzymanym w jednej dłoni.

tablet

Oczywiście smartfony ze względu na swój mały ekran (chociaż w ostatnich latach standardem są już 6-6.5 calowe smartfony) nie mogą spełniać wszystkich potrzebnych zadań. Oprócz wysłania maila będziemy mogli też zadzwonić, wysłać smsa, napisać prosty dokument tekstowy, stworzyć prostą bazę danych czy prezentację lub obliczyć coś na kalkulatorze – ale wszystko to to jedynie kropla w morzu wymagań jakie stawia się przed nami w naszej pracy.

O wiele lepszym wyborem może być oczywiście laptop, który być może jest trochę mniej mobilny niż typowy smartfon, ale posiada za to duży 12-16 calowy ekran dzięki któremu możemy pracować w sposób niezaprzeczalnie bardziej komfortowy i płynny. Laptopy posiadają też pełnoprawny system operacyjny Windows, a to oznacza że na notebooku będziemy mieli dostęp do dosłownie wszystkich możliwych programów biurowych oraz aplikacji.

Dzięki temu będziemy mogli sprawniej wykonywać naszą pracę, chociażby dzięki dostępowi do całego pakietu biurowego, czyli programów takich jak Word, Excel czy Powerpoint. Najlepszym wyborem jeżeli chodzi o zakup laptopa, może być kupno laptopa mobilnego, czyli takiego który spełnia cztery główne wymogi. Po pierwsze jest lekki (1-1.5 kilograma), po drugie jest niewielki (11-13 cali), po trzecie cienki (mniej niż 1.5 centymetra), a po czwarte posiada dużą i pojemną baterię, która pozwoli mu na 8-10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

tablet 10 cali

Dobrym kompromisem pomiędzy smartfonem a laptopem może być tablet, który łączy w sobie większość cech obu urządzeń. Najlepszy będzie tablet z dużym ekranem, który pozwoli na komfortową pracę porównywalną do tej na notebooku. Najlepszym rozmiarem będzie więc 9 lub 10 cali.

Jaki tablet 10 cali będzie najlepszy?

Warto tutaj pomyśleć o urządzeniu jakiejś bardziej znanej firmy, która ma już spore doświadczenie w produkcji tabletów. Można tu wymienić chociażby Apple, które w końcu 10 lat temu spowodowało boom popularności na tablety, lub Samsunga, którego ekrany AMOLED w tabletach nie mają sobie równych. Tańszym rozwiązaniem, które jednak nierzadko nie jest w żaden sposób gorsze od droższych tabletów bardziej znanych marek, jest kupno chińskiego tabletu z niskiej lub średniej półki cenowej, na przykład tabletu od Xiaomi czy też Lenovo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here