jakiego zapachu nie lubią koty

Koty to czworonożni przyjaciele ludzi. Doskonale odbierają wibrację swoich opiekunów, uwielbiają się bawić, łasić, spać i jeść. Ogólnie, preferują wszystko to co przynosi im pewną korzyść. To zwierzaki w pewnej mierze egoistyczne, ale bardzo mocno kochane. Fani futerkowców mogą wybierać pośród różnych ras lub po prostu ubóstwiać kota dachowca.

Co koty lubią, a czego nie lubią?

Koty to dosyć skomplikowane charaktery. Potrafią być grzeczne, kochane i bardzo głośne oraz nieco złośliwe. Ich negatywna odsłona pojawia się w momencie braku zainteresowania kocim przyjacielem lub pustej miseczce z posiłkiem. Jakiego zapachu nie lubią koty? Odpowiedź jest dosyć oczywista, dla osób, które znają się na zwierzakach. Koty nie preferują zapachu owoców, a dokładniej cytrusów. Pomarańcze, cytryny, grejpfruty, limonki są skuteczną metodą odstraszania kota.

Często świeczki zapachowe z dodatkiem nuty cytrusowej muszą zostać usunięte z alternatyw naszego relaksu. Olejki eteryczne również powinny być dobierane pod kątem naszego towarzysza. Najlepiej stosować olejki naturalne, uspokajające dla obu stron. Jakiego zapachu nie lubią koty? Warto dodać, że zwierzaki te, będą unikać zapachu silnych detergentów, starego mięsa oraz spalenizny. Nie preferują również zapachu środków farmakologicznych czy toksycznych, sztucznych tworzyw. Jakich zapachów nie lubią koty? Myślę, że przede wszystkim unikają zapachów agresywnych i nieznanych. Uwielbiają za to zapach świeżo skoszonej trawy, ciepłej i świeżej porcji mięsa oraz różnych przysmaków.

młody kot

Koty, które żyją z nami w domu cechują się oddaniem, wyjątkowym oswojeniem i empatią. Zwierzęta, które wychodzą z domu na przechadzki, nie są do końca tak ufne, jak te, które swój czas spędzają wyłącznie ze swoimi opiekunami. Koty mimo wszystko, zawsze chodzą swoimi drogami. Jeśli kot nie ma ochoty na pieszczoty, po prostu nas opuszcza. Zwierzaki te również są ogromnymi śpiochami ponieważ potrafią większą część dnia, oraz nocy, po prostu przespać. Dzięki temu, mają potem dużo energii na jedzenie, chwilą aktywność i relaks.

Małe kociątka, które przebywają w schroniskach powinno się jak najszybciej adoptować. Zwierzęta te, potrzebują tak jak psy, bardzo dużo miłości. Przyzwyczają się do swoich właścicieli. Potrafią z nimi spędzić całe swoje życie. Kot i pies, mimo wszystko to dobra para, jeśli tylko nie muszą ze sobą rywalizować. Odpowiednio wychowane zwierzęta, będą się razem bawić i spać. Może być to bardzo zgrany duet. Warto dodać, że czworonogi, w tym koty uwielbiają ciszę, spokój, poukładany plan dnia oraz wypracowane przez lata rytuały. Nie znoszą częstych zmian, nowych i przymusowych przyzwyczajeń.

Chcą czuć się bezpiecznie. Kochane, zadbane i zrelaksowane, mogą cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem ze swoim Panem. Jeśli w domu są dzieci, ważne aby nie zamęczały kota głaskaniem, noszeniem i tuleniem. Wbrew pozorom, koty nadmiaru miłości nie tolerują. Wolą brać korzyści w momencie, kiedy same chcą pieszczot. Dzieci zatem, muszą zrozumieć charakter kotów. Zwierzęta te mają przecież pazury i nie zawahają się ich użyć w momencie niekomfortowym dla nich.

kot leży

Zycie z kotem, jest pełne śmiesznych i miłych chwil. Zwierzęta w domu, to radość, satysfakcja i dużo zabawy. Kot i pies to członkowie rodziny, które uwielbiają być ich częścią. Zatem, jeśli kot nie znosi pewnych zapachów, my jako właściciele, powinniśmy je wykluczyć. Zwierzęta powinny czuć się komfortowo. Bierzemy przecież za nie odpowiedzialność. Ich życie uzależnione jest w dużej mierze od naszego podejścia. Warto się zastanowić czy jesteśmy w stanie dać odpowiedni dach nad głową naszym pupilom.

Dbajmy o nie, w czasie wakacji zaplanujmy ich pobyt w azylach czy u znajomych. Niech nie czują się niechciane. Zwierzęta dają nam dużą dawkę empatii. Uczmy się od nich tego samego. Dobrze wychowany kot, to grzeczny, zdrowy i ładny kocur, który nie niszczy naszych rzeczy, a żyje w zgodzie z nami. Należy starać się wychować swojego zwierzaka na super kota, który ma swoje miejsce do spania, jedzenia i kuwetę traktuję jako toaletę, a nie odwrotnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here