jaki procesor do laptopa

Żyjemy w coraz bardziej zabieganych czasach w których praca staje się coraz ważniejszym elementem naszego życia. Pracujemy jako społeczeństwo nie tylko dłużej (dawna zasada „40 godzin pracy tygodniowo” jest już nieaktualna), ale również intensywniej i co często bardzo ważne – nierzadko pracujemy również poza naszym miejscem pracy, na przykład w zdalnie w domu, w kawiarni czy też nawet siedząc z laptopem na ławce w parku.

Dlatego też posiadanie urządzeń, które usprawniałyby naszą pracę jest obecnie aż tak ważne.

W 2007 roku na rynek przebojem weszły smartfony za sprawą premiery pierwszego Iphone’a od Apple. Dzięki smartfonom i ich ogromnemu rozwojowi technologicznego na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, jesteśmy w stanie wykonywać podstawowe czynności biurowe, takie jak sprawdzanie i wysyłanie e-maili czy też tworzenie prostych dokumentów tekstowych, zdalnie siedząc w autobusie, jadąc samochodem czy nawet idąc ulicą z telefonem komórkowym w ręku. Nie można zapomnieć też o (kiedyś) najważniejszej funkcji telefonu, czyli dzwonieniu i wysyłaniu sms-ów – w końcu to jedna z najważniejszych rzeczy jakie będziemy potrzebowali do naszej pracy, a którą na razie posiadają jedynie smartfony oraz niektóry tablety.

laptop

Tablety również bardzo zmieniły nasze życie. Mimo, że duże urządzenia dotykowe takie jak tablety były dostępne na rynku jeszcze w latach 90 (oczywiście z czarno-białym ekranem) oraz na początku XXI wieku za sprawą takich firm jak chociażby Nokia, to na dobre zaczęły być popularne w okolicach 2010 roku – również za sprawą firmy Apple i ich pierwszego Ipada.

W największym skrócie tablety dawały nam dokładnie to samo co smartfony, ale na kilka razy większym ekranie i często z lepszą specyfikacją samego urządzenia, która z kolei zapewniała większą płynność i lepszą wielozadaniowość. Od teraz oprócz wysyłania e-maili i tworzenia prostych dokumentów tekstowych, mogliśmy również tworzyć zaawansowane artykuły, tworzyć i analizować duże bazy danych w excelu czy też tworzyć sporej wielkości prezentacji dla naszych klientów. Minusem większości tabletów bez wątpienia był brak możliwości dzwonienia i smsowania, a także pewna ułomność w kwestii dostępności programów biurowych i multimedialnych.

Niestety większość programów i aplikacji znanych z Windowsa 7, 8 i 10 na tabletach z systemem Android, była niedostępna. Zmieniło się to trochę za sprawą tabletów z Windowsem 8 i 10, które miały w sobie dokładnie ten sam system co w laptopach i komputerach stacjonarnych (z drobnymi różnicami takimi jak dostosowanie systemu operacyjnego do obsługi dotykowej). Niestety tablety z systemem Windows nigdy nie odniosły dużego komercyjnego systemu i nie zastąpiły nam funkcjonalności znanej nam od lat w laptopach.

klawiatura w laptopie

Dlatego też jeżeli planujemy zakup laptopa, który będzie dobrze służył nam do naszej pracy, czy też po prostu jako urządzenie do multimediów i gier, to musimy dokonać takiego zakupu z głową. Dokonać zakupu z głową, czyli analizując wszystkie dostępne oferty i wybierając taką, która najlepiej będzie spełniała nasze konkretne wymagania. Na przykład jaki procesor do laptopa, który będzie służył głównie do pracy biurowej, będzie najlepszy? To jedno z wielu pytań na które będziemy musieli sobie odpowiedzieć przeglądając internet w poszukiwaniu interesujących nas notebooków.

Na początku musimy ustalić jaki rodzaj laptopa chcemy kupić. Można tu wyróżnić trzy podstawowe rodzaje notebooków: laptopy biznesowe (biurowe), laptopy mobilne oraz laptopy gamingowe.

Laptopy biznesowe to najbardziej uniwersalny typ notebooka. Ma on średnią specyfikację i podzespoły, ale są one dobrane w taki sposób, żeby laptop był możliwie jak najbardziej uniwersalny. Dzięki temu będziemy w stanie pracować na nim na wszystkich dostępnych programach biurowych (nawet kilku naraz) w płynny sposób, a jednocześnie korzystać na nim z różnych multimediów: oglądając zdjęcia i filmy, grając w proste gry czy też oglądając w wysokiej jakości filmy na serwisach streamingowych, takich jak Netflix czy HBO GO – o ile będziemy mieć dostęp do szybkiego internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here