Kruchość szkła i jego bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania

Szkło niektórym osobom kojarzy się z kruchym, delikatnym tworzywem. Z tego względu wiele osób nie rozważa szkła jako elementu do wykończenia wnętrz. Z drugiej strony, w coraz większej ilości mieszkań spotykamy szklane elementy.

Szkło w mieszkaniach

Oczywiste jest, że w każdym domu lub mieszkaniu jest co najmniej jedno lustro. Zwierciadła to chyba najstarsza forma sposobu używania szkła przez ludzi. Lustro to stały element wyposażenia łazienki, przedpokoju, czasem sypialni i coraz częściej również salonu. Oprócz lustra, szkło stosowane jest w łazience, jako mała ścianka działowa lub w kabinach prysznicowych. W nowocześnie urządzonych mieszkaniach, coraz bardziej w aranżacji wnętrz przyjmuje się styl loftowy lub industrialny, w którym jest dużo elementów przeszkleń. Oprócz dużych okien w wielu pomieszczeniach, aby stworzyć tak zwaną open space, stosuje się ewentualnie szklane ścianki działowe. Montowane one są na stałe lub jako przesuwne elementy, które w razie potrzeby można zamknąć i wydzielić osobną przeszkloną strefę. Innym dosyć często spotykanym miejscem z szklanymi elementami jest balkon z balustradą szklaną lub schody całe szklane lub ze szklaną balustradą i ewentualnie poręczą. Skoro w tylu miejscach tak wiele osób decyduje się na szklane elementy, to czy aby jest to bezpieczne?

Bezpieczne szkło, które nie zagraża bezpieczeństwu domowników

Ze względu na coraz częstsze używanie szkła w różnych elementach wykończeniowych, producenci przykładają dużą wagę do tego, aby podnosić jakość szkła. Już jakiś czas bardzo dużą popularnością cieszy się szkło laminowane VSG. Określenie VSG przyjęło się na stałe w branży szklarskiej od niemieckiego „VerbundSicherheitsGlas”, co oznacza szkło bezpieczne warstwowe. Powstaje ono w wyniku sklejenia dwóch tafli szkła. Używa się do tego specjalnej mlecznej lub bezbarwnej folii. Dzięki zastosowaniu tej specjalistycznej metody szkło VSG, nawet w przypadku rozbicia, nie rozpada się na kawałki, tylko pozostaje na folii. Takie innowacyjne rozwiązanie powoduje, że nikomu z domowników nie grozi żadne niebezpieczeństwo zranienia odłamkiem szklanym. Szkło laminowane składa się także z folii, która pełni funkcję antywłamaniową oraz konstrukcyjną. Stosując więc tego rodzaju szkło utrudniamy włamywaczom zadanie, a także zabezpieczamy przed wypadkiem związanym z wypadnięciem, gdyby nastąpiło pęknięcie szyby.

Różna grubość szkła

Oczywiście w zależności od zastosowania konkretnej grubości szkła i ilości warstw folii laminującej, szkło zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa i odporności na uszkodzenia. Inna grubość szkła będzie wystarczająca do zamontowania w kabinie prysznicowej, a inna do montażu balustrady zewnętrznej. Szkło laminowane VSG dostępne jest w kolorze bezbarwnym, mlecznym, grafitowym, brązowym oraz w różne ozdobne ornamenty.

Rozwój techniki zapewnił nam taki dostęp do bezpiecznego szkła, że nie powinniśmy mieć najmniejszych obaw, jeśli chodzi o zastosowanie szklanych elementów w mieszkaniu. Przykładem jest stosowane na coraz większą skalę laminowane szkło VSG.

Poszukujesz firmy oferującej skuteczne pozycjonowanie? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą seo firmy Nedio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here