Świece zapachowe

Wszystko wskazuje na to, że zmęczyliśmy się już aż nazbyt wszystkim, co plastikowe, sztuczne i syntetyczne. Od niezdrowych, nasączonych konserwantami i spulchniaczami hamburgerów wolimy sałatki przygotowywane z warzyw kupionych na lokalnym rynku, a drogeryjne kosmetyki zamieniamy na pełnowartościowe oleje czy ziołowe suplementy. Moda na szeroko rozumiane „eko” zawładnęła też światem produktów do domowej aromaterapii. I bardzo dobrze!

Oczywistym jest fakt, że to, co naturalne jest lepsze i bardziej wartościowe od tego, co sztuczne. Sęk w tym, że jeszcze do niedawna sądziliśmy, że syntetyczne wersje świec zapachowych są po prostu gorszej jakości. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że takie produkty to nie tylko mało wydajne buble, ale i gadżety szkodliwe dla zdrowia.

Świeczki wytwarzane ze sztucznego „wosku” i aromatyzowane sztucznymi olejkami – podczas palenia – wydzielają nierzadko toksyczne składniki, które mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, powodować bóle głowy czy zaostrzać dolegliwości związane z infekcjami dróg oddechowych. Jakby tego było mało – badacze wskazują, że uwalniane z takich świeczek toksyny mogą mieć wpływ na rozwój chorób nowotworowych! Nie warto więc nawet zastanawiać się nad kupnem syntetycznych, oferowanych przez niepewnych producentów gadżetów do aromaterapii. Lepiej jest iść za pozytywną modą – interesować się tym, co „eko” i inwestować w świece zapachowe na bazie naturalnych ekstraktów.

Firmą proponującą takie wartościowe produkty jest Yankee Candle. W ofercie tej marki znajdziemy jedynie świece wykonane z prawdziwego, naturalnego wosku. Za silny, tak ceniony, uwalniany po rozpaleniu knota aromat odpowiadają ekstrakty roślinne.

Wytwarza się je w procesie złożonej destylacji olejków, które służą roślinom do walki ze szkodnikami i których silny zapach wabi dobroczynne owady. To właśnie te olejki wykorzystuje się następnie do produkcji luksusowych perfum i ekstraktów wykorzystywanych w aromaterapii – także tej w domowym wydaniu.

Naturalne ekstrakty są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Ba, mogą nawet pomóc w walce z niektórymi schorzeniami czy złagodzić objawy przeziębienia, migreny czy depresji. Medycyna naturalna bazuje na działaniu prawdziwych, roślinnych olejków od wieków. Tyle tylko, że jeszcze do niedawna te drogocenne substancje były trudne (jeśli nie niemożliwe) do zdobycia dla przeciętnego Kowalskiego. Dzisiaj, dzięki produktom Yankee Candle każdy z nas może delektować się ulubionymi, w pełni naturalnymi aromatami i przy okazji walczyć z bólami głowy czy przeziębieniem. A to wszystko w bezpieczny, skuteczny, przyjemny i modny „eko” sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here