Dokąd na urlop

Każdy z nas bardzo ciężko pracuje. Oprócz godzin etatowych bierzemy także nadgodziny. W sezonie letnim trzeba jednak odpocząć. Należy wybrać się na urlop. Jaką formę wypoczynku należy wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jedni lubią wylegiwać się na plaży, inni zaś zwiedzać i spacerować.

Największy problem możemy mieć wówczas, gdy urlop mamy spędzić z żoną. Przeważnie my lubimy leżeć, a żona spacerować. Trzeba jednak jakoś wybrnąć z tej sytuacji i pójść na kompromis. Podczas lata świetnym pomysłem jest wycieczka nad Morze Bałtyckie. Klimat jest unikalny i przy okazji nałykamy się jodu. Jednak żyjemy w klimacie umiarkowanym i na piękną pogodę rzadko możemy liczyć. Nie będziemy przecież spacerować gdy będzie padał deszcz. Czeka nas wtedy siedzenie w hotelu lub barze. Dobrą opcją wydaje się być pobyt w górach, ale w naszym kraju z pogodą bywa różnie. Według mnie, aby solidnie wypocząć podczas urlopu potrzebna jest plaża i woda.

Bardzo ważna jest także słoneczna pogoda. Aby mieć gwarancję słonecznej pogody musimy poszukać wycieczki zagranicznej. Bardzo dobrą opcją wydaje się wycieczka na Kubę, ale żeby tam pojechać potrzebny jest nam paszport. Jak wiadomo nie każdy go posiada, ale w dzisiejszych czasach z łatwością możemy go sobie wyrobić. Wybierając się w sezonie letnim na Kubę mamy gwarancję słoneczne pogody. Oczywiście można tam się dostać wyłącznie samolotem, ponieważ wyprawa promem raczej nie wchodzi w grę. Dotarcie na miejsce trwało by bardzo długo. Podróż samolotem także do najkrótszych nie należy. Trwa prawie dziesięć godzin. Wybierając się na taką wycieczkę w sezonie letnim trzeba liczyć się z dużymi kosztami.

Podróż ta może nas kosztować ponad pięć tysięcy złotych. Nie każdy zatem może sobie pozwolić na tak duży wydatek. Trzeba zatem poszukać innej opcji. Jak wszyscy wiemy w sezonie ceny wycieczek rosną, ale bez problemu znajdziemy coś w Europie za jakieś dwa tysiące za osobę. W biurach podróży dzieci mogą liczyć na zniżkę, ile ona wyniesie zależy od oferty danej firmy turystycznej. Powiedzmy, że trzydzieści procent na pewno dostaniemy. Na przykład w lipcu, za około dwa tysiące za osobę spokojnie polecimy do Grecji. Bardzo wielu ludzi zachwyca się tym krajem. Nieco drożej będzie nas kosztować mój ulubiony kierunek, czyli Wyspy Kanaryjskie. Według mnie najbardziej godna polecenia jest Gran Canaria. Koszt takiej wycieczki to nieco ponad dwa tysiące złotych. Wszystko należy od opcji wyżywienia i terminu wylotu.

Samolotem leci się tam około pięciu godzin. Jest to zatem dość egzotyczna wyprawa. Wyspy Kanaryjskie są położone na Oceanie Atlantyckim i nazywane przez ludzi krainą wiecznej wiosny. Przez cały rok jest tam dosyć ciepło. Klimat jest niepowtarzalny. Gran Canaria wyróżnia się tym, że słoneczna pogoda występuje na południu wyspy, a na północy jest dużo chłodniej. Jeśli chcemy wypocząć na plaży to polecam południową część wyspy. Mamy do wyboru plaże piaszczyste lub kamieniste. Plaża w miejscowości Maspalomas jest piaszczysta i jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Polecam odwiedzenie wyspy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWózek na spacer
Następny artykułJakie potrawy na Wielkanoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here