jaki pies do bloku

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, wie o tym każdy posiadacz tego czworonoga. Ludzie lubią towarzystwo psa, bo jest on mało wymagający, jest wspaniałym towarzyszem zabaw i spacerów, poza tym daje człowiekowi mnóstwo radości. Nic więc dziwnego, że co druga osoba ma w domu psa. Małym problemem może być mieszkanie w bloku i chęć przygarnięcia jakiegoś psiaka. Małe mieszkanie, to mała przestrzeń użytkowa a pieski lubią się wybiegać. Ale i z takiej sytuacji można znaleźć korzystne rozwiązanie.

Jaki piesek będzie się dobrze czuł w bloku?

Można posiadać psa i mieszkać na bloku, ale na pewno nie każdy psiak będzie się dobrze czuł w tak małej przestrzeni. Jak się można domyślić, jeśli już chce się mieć psiaka i mieszkać z nim w bloku, to powinien to być piesek małych rozmiarów. Zastanawiając się więc jaki pies do bloku będzie się nadawał, warto rozejrzeć się wśród małych ras piesków. Takich ras jest bardzo dużo, jest więc z czego wybierać.

Do najpopularniejszych ras małych piesków, można zaliczyć rasę York, Pinczer, Jamnik, Chihuahua, Shih Tzu itp. Takie małe rasy piesków, bardzo dobrze będą się czuły na blokach. Jako, że same mają małe rozmiary, nie potrzebują dużo przestrzeni do zabawy i wypoczynku. Nie są też zbyt hałaśliwe, ani wymagające. Wystarczy im zapewnić legowisko, miejsce do jedzenia i na pewno będą przeszczęśliwe.

pies do bloku

Kundelek też się sprawdzi

Nie koniecznie trzeba się decydować na pieska rasowego. Równie dobrze można się zdecydować na przygarnięcie małego kundelka. Takie pieski są bardzo wdzięczne, chętnie towarzyszą swojemu właścicielowi i w czasie wypoczynku i w czasie aktywności ruchowej. Kundelka można przygarnąć ze schroniska albo poszukać u osób, które chcą takiego pieska oddać. Pieski kundelki są długowieczne, żyją o wiele dłużej niż pieski rasowe. To także warto wziąć pod uwagę, przygarniając takiego właśnie psiaka. Każdemu kundelkowi trzeba również zapewnić miejsce do spania, do jedzenia i do zabawy, w małym mieszkaniu najlepszym do tego miejscem będzie kuchnia.

Zasady związane z trzymaniem psa w blokach

Psy są tylko zwierzętami, dlatego przede wszystkim trzeba je dobrze wychować, by mogły one mieszkać w bloku. Jak wiadomo w bloku mieszka wiele ludzi, a ściany w mieszkaniach są cienkie, dlatego trzeba psa dobrze wychować, by nie wprowadzał niepotrzebnego zamieszania i by był cicho, zwłaszcza nocną porą, gdy obowiązuje cisza nocna. Aby dobrze psa wychować, trzeba systematycznie podchodzić do jego tresury, trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym. Dobrą tresurą jest nagradzanie psa za dobre i właściwe zachowanie, oczywiście nagradza się psa pochwałą i smakołykiem. Pies musi się nauczyć zachowania czystości a także nie szczekania w mieszkaniu.

Najważniejszą kwestią związaną z wychowaniem psa, jest systematyczne wychodzenie z psem na dwór. W ten sposób pies nauczy się utrzymywania czystości a poza tym będzie miał okazję do wybiegania się a to prowadzi do lepszego snu po powrocie. Bardzo ważne jest by pamiętać o spacerach o określonych porach dnia i w wieczornych porach. Pies musi się nauczyć rozkładu dnia i wiedzieć kiedy jest jego pora na wyjście.

kundelek

W ten sposób będzie lepiej wychowany i zawsze będzie wiedział czego może się spodziewać. Pies który będzie zaniedbany, rzadko będzie wychodził na spacery, a właściciel nie będzie mu poświęcał uwagi, nie będzie się grzecznie zachowywał i będzie utrapieniem nie tylko dla właścicieli, ale też dla wszystkich lokatorów bloku. Dlatego tak ważne jest to by, mieszkając w bloku z psem, poświęcać mu wiele uwagi, tak by czuł on się kochany i mógł się cieszyć zainteresowaniem swoich właścicieli.

Jeśli ktoś bardzo chce mieć dużego psa, również może się pokusić o przygarnięcie takiego czworonoga nawet jeśli mieszka w bloku. Musi jednak pamiętać o tym, że taki pies musi wychodzić o wiele częściej od małego psa, bo potrzebuje dużo więcej ruchu. Dzięki temu będzie on mógł zachować swoją kondycję a po skończonym spacerze będzie mógł spokojnie wypoczywać i wtedy mała przestrzeń nie będzie mu przeszkadzać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie białko wybrać
Następny artykułJaki śluz w ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here