jakie filmy romantyczne polecacie

14 lutego obchodziliśmy walentynki, czyli ulubiony dzień w roku zakochanych par i małżeństw w różnym wieku. Jedni kupowali sobie drobniejsze i większe upominki, jeszcze inni wyruszyli zwiedzać piękne miejsca, a co z resztą? Oni zapewne oglądała wspólnie jakieś filmy na kanapie.

Wtuleni w siebie śledzili losy i miłosne uniesienia bohaterów. Ale pamiętajmy, że takie romantyczne produkcje warto oglądać nie tylko w trakcie walentynek. Dlaczego? Bo dzięki nim uczucie między dziewczyną i chłopakiem (albo dziewczyną i dziewczyną, lub chłopakiem i chłopakiem) jeszcze bardziej wzrasta i promienieje. A jakie obecnie są te najpopularniejsze i najlepsze filmy tego gatunku? Jakie filmy romantyczne polecacie drodzy zakochani?

Zacznijmy od naszego polskiego podwórka. Komedii romantycznych u nas nie brakuje. Co roku swoją premierę ma co najmniej kilka tytułów, które choć jakościowo i scenariuszowo często bardzo zgrzytają i do oryginalnych nie należą, to i tak są bardzo chętnie oglądane przez wrażliwych widzów. Do takich zaliczają się filmy pt. „Porady na zdrady” czy niedawny „Jak poślubić milionera”, w którym to grana przez Małgorzatę Sochę Alicja dowiaduje się, czy faktycznie istnieją sprawdzone metody uwodzenia, które działają na wszystkich mężczyzn i co można, a czego absolutnie nie wolno robić na pierwszej randce?

zakochana para

Dużo w tych w filmach stereotypów, ale i tak można miło przy nich spędzić wolny czas, szczególnie jeżeli jest się fanem obecnego króla komedii romantycznych – mającego to „coś” w oku Mikołaja Roznerskiego czy sympatycznej królowej – Basi Kurdej-Szatan. Bardziej udanymi produkcjami, godnymi polecania i z dużo ciekawszą fabułą, jest seria „Planeta Singli” czy mające świąteczną atmosferę „Listy do M.”. Może i wielu z nas zna je na pamięć, ale i tak warto je sobie kilka razy powtórzyć. Do tej listy trzeba jeszcze koniecznie dopisać na przykład „Podatek od miłości” z doskonałą rolami Aleksandry Domańskiej i Grzegorza Damięckiego. A co z miłością homoseksualną? Czy tym temacie też znajdziemy w Polsce jakieś filmy, czy może nadal jest to temat tabu?

Jeśli już pojawiają się takie wątki, to bardziej dotyczą relacji męsko-męskich i są bardzo dramatyczne i raczej nie do śmiechu – jak np. w „Płynących wieżowcach”. A miłość między kobietami? W zachodnim kinie takie uczucie było już pokazywane nieraz (niedawny kostiumowo-romantyczny i delikatny „Portret kobiety w ogniu” czy wcześniejsze, także francuskie „Zycie Adeli”). A u nas, w Polsce niestety posucha. Na szczęście jest pewien miniserial, który wypełnił tę pustkę, czyli „Kontrola” – w pełni za darmo dostępna na YouTubie, złożona z siedmiu odcinków historia miłości dwóch młodych dziewczyn, bardzo wiarygodna i wspaniale odegrana przez niedoświadczone jeszcze aktorki, i profesjonalnie wyreżyserowana przez młodziutką studentkę filmówki – Nataszę Parzymies.

Jeśli jednak nie przepadamy za polskim kinem w ogóle, to można wybrać sprawdzone filmy amerykańskie czy brytyjskie tytuły. Na przykład słynny, klasyczny film „To właśnie miłość” z plejadą gwiazd światowego kina, „Pretty Woman” z Julią Roberts i Richardem Gere’em, „Dziennik Bridget Jones”, „Bezsenność w Seattle” z Tomem Hanksem lub filmy z rozkochującym w sobie miliony fanek przystojnym Ryanem Goslingiem: „Pamiętnik, „Kocha, lubi, szanuje” oraz muzyczny „La, La Land”. Wśród romantycznych komedii w formie musicali świetnym pomysłem jest dodatkowo obejrzenie filmu „Mamma mia!” z Meryl Streep.

popcorn

Dobrą propozycją będzie także „Narzeczony mimo woli” Z Sandrą Bullock, trylogia Richarda Linklatera zaczynająca się od „Przed wschodem słońca” Z Ethanem Hawkiem w roli głównej czy „Pod słońcem Toskanii” ze zjawiskową Diane Lane. Także na pytanie jakie filmy romantyczne polecacie, Wasi znajomi kinomani na pewno znajdą sporo odpowiedzi. Jest więc w czym wybierać. Jest na co iść do kina albo zasiąść przede telewizorem czy laptopem, aby ze swoją ukochaną drugą połówką zanurzyć się w miłosnej, przepięknej i magicznej opowieści, w której rządzi siła potężnego uczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here