Przeczytaj zanim zaoferujesz leczenie kanałowe swoim pacjentom!

Leczenie kanałowe to rodzaj leczenia endodontycznego. „Endo” oznacza „wewnątrz”, a „odont” oznacza po grecku „ząb”. Mówiąc najprościej, oznacza to leczenie wewnętrznej strony zęba. Procedura ta jest dokładnie tym, co robią dentyści, aby uratować gnijące zęby przed ekstrakcją, a każdy sklep akcesoria stomatologiczne pomaga zaoferować wszystko, aby udało się to zrobić jak najlepiej. (Sprawdź stronę: https://e-store.koldental.com.pl/). Zamiast usuwania mocno zniszczonych zębów, niektórzy pacjenci decydują się na ten zabieg, który oczyszcza kanały wewnątrz korzenia zęba.

Leczenie kanałowe – jak opowiedzieć o nim pacjentom?

Jeszcze nie tak dawno zabieg ten uchodził za niezwykle bolesny. Dzięki postępowi w technice dentystycznej i znieczuleniu miejscowym leczenie kanałowe nie jest już tak bolesne, a każdy sklep sprzęt stomatologiczny ma sporo do zaproponowania w tej kwestii.

Aby Twój pacjent w pełni zrozumiał procedurę, możesz zorientować go za pomocą prostej anatomii zęba. Wyjaśnij, że chociaż zęby mogą być twarde na zewnątrz, ich rdzeń ma miękką tkankę wypełnioną nerwami i naczyniami krwionośnymi.

Następnie wyjaśnij miazgę jako tkankę łączną znajdującą się głęboko w zębinie zęba i białym szkliwie. Dodaj, że jeśli miazga puchnie z powodu infekcji lub podrażnienia, dla pacjenta prawdopodobnie skończy się to silnym bólem. Jednak gdy miazga zostanie odkażona (oczyszczona) i nastąpi jej nadanie kształtu i obturacji, tak się nie stanie.

Zanim odwiedzisz sklep dla gabinetów stomatologicznych po sprzęt do leczenia kanałowego – pamiętaj: jeśli pacjenci zrozumieją, że celem leczenia kanałowego jest wyeliminowanie infekcji i ochrona zęba przed dalszym zakażeniem, mogą się odprężyć na myśl o poddaniu się zabiegowi.

Jakie są znaki ostrzegawcze, że musisz postawić na procedurę leczenia kanałowego?

Twoi pacjenci zastanawiają się, czy potrzebują leczenia kanałowego? Oczywiście tylko Ty jako dentysta możesz polecić tę procedurę swoim pacjentom. Niemniej jednak wymieniliśmy kilka oznak wskazujących na możliwe ubytki i inne problemy dentystyczne, które można leczyć w ten sposób.

  • Nieustanny ból

Jednym ze znaków ostrzegawczych, że Twój pacjent może wymagać leczenia kanałowego, jest uporczywy ból zęba. Czasami może to być ostry, pulsujący ból, który pojawia się falami. Innym razem jest to irytujący tępy ból. Może przychodzić i odchodzić, ale zawsze powraca, chyba że Twoi pacjenci leczą zęby. Oprócz tego bólu może również boleć ich szczęka i bok twarzy.

  • Wrażliwość na ciepło i zimno

Gorące lub zimne jedzenie może nieoczekiwanie wywołać nagłe ukłucie w uszkodzonych zębach. Dzieje się tak dlatego, że szkliwo w zębach z czasem się ściera, odsłaniając wewnętrzną część zębów, w której znajdują się nerwy. Może to również wskazywać na uszkodzenie naczyń krwionośnych w zębach pacjenta.

Odwiedzając sklep dentystyczny Warszawa pamiętaj o zakupie odpowiednich środków, które uśmierzą te dolegliwości u Twoich pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here